XIV OLIMPÍADES D’HISTÒRIA “FEM HISTÒRIA”

XIV OLIMPÍADES D’HISTÒRIA “FEM HISTÒRIA”

El passat 16 de febrer, el nostre alumnat va participar en la XIV OLIMPÍADES D’HISTÒRIA “FEM HISTÒRIA” celebrades en la Universitat d’Alacant sobre coneixements d’HISTÒRIA D’ESPANYA, matèria per a l’EBAU que s’impartix en 2n de Batxillerat; en estes Olimpíades participa alumnat de 2n de Batxillerat de tota la província d’Alacant, tant de centres públics com privats i concertats. El nostre Institut va ser representat per l’equip format per: Meriem Araoui Harir, Laura Torres Gomáriz, Marina Espinosa García, Julia García Tébar, Vera Espejo Hernández, José Manuel Rodríguez Lizarte, Pau Seva Lozano, Marta Marco Gallardo, Alba Alcina Gómez i Hadia Khelif. Una vegada conegut el veredicte i l’acta de resultats finals, el nostre Institut va aconseguir alçar-se amb 2 premis en estes Olimpíades, alguna cosa que va sent tradicional en esta disciplina, resultant aconseguir el 1r i 2n Accèssits, 4t i 5é llocs gràcies als alumnes Pau Seva Lozano (1r Accèssit) i José Manuel Rodríguez Lizarte (2ºAccésit). Des d’ací i en paraules del professor preparador, reconéixer l’esforç i el compromís demostrat per part de l’alumnat participant que va representar molt dignament al nostre centre i a la comunitat educativa. El pròxim 26 de juny se celebrarà la gala de lliurament de premis com ja és tradició en el Paranimf de la Universitat d’Alacant que reunix l’alumnat més destacat de la nostra província a nivell provincial, nacional i internacional. Enhorabona a tots i totes pel seu compromís!

Coordinador i tutor-preparador: Prof. Tomás Andreu.

ENLLAÇ AL NOSTRE INSTAGRAM: https://www.instagram.com/p/c4nsmackjh3/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Us deixem fotografies i un vídeo resumixen de l’esdeveniment.

https://www.youtube.com/watch?v=atk2m6u-fny