12 Hores de Pilota Valenciana 2024 IES Joan Fuster. 31ª Edició

POBLET DE LA PILOTA IES JOAN FUSTER, 20 de juny de 2024

ORGANITZA EL CLUB ESPORTIU DE PILOTA VALENCIANA BADANA I COL·LABORA DEPARTAMENT D’EDUCACIÓ FÍSICA DE L’IES JOAN FUSTER

Participació de 122 alumnes del centre d’ESO i batxillerat, 74 xics i 48 xiques.

Modalitat de raspall en trinquet i carrer de les instal·lacions del Centre.

Disputa de 130 partides.

Categories masculina i femenina amb 2 agrupaments: Alumnat de 1r i 2n d’ESO i alumnat de 3r, 4t d’ESO i Batxillerat.

A més celebració d’un campionat individual a la modalitat de Frare (joc indirecte) amb participació d’antic alumnat de l’IES.

Sopar a la cafeteria del Centre i entrega de trofeus amb l’assistència i participació de  la presidenta de l’AMPA Maria Isona i d’altres membres de l’associació, la Directora del Centre Laura Mompó i integrants de la seua Junta, el regidor de l’àrea d’esports de l’Ajuntament de Sueca Julián Sàez, pilotaris com Ivet i Joan Rodrigo i el professorat del Departament d’Educació Física del centre.

Agraïment a Arnau Martí, alumne del Batxillerat d’Arts autor del disseny del cartell anunciador que ha servit de base també per a l’elaboració de la samarreta commemorativa.

Hem comptat amb la col·laboració en forma d’aportacions, tant econòmica com en regals, de l’Ajuntament de Sueca, l’AMPA del Centre, Cafeteria de l’IES i BEEP Sueca.

Ha estat possible portar endavant aquest esdeveniment gràcies a la col·laboració en l’organització i execució de la jornada d’un equip de persones format pel professorat d’educació física i ex-alumnes del centre, amb menció especial a Manel Montagud, Damià Miralles i Víctor Martí.

 

RESULTATS XII HORES DE PILOTA VALENCIANA 2024

RASPALL MASCULÍ (1r i 2n ESO)

PremiAlumnes
1
JOAN AGULLÓ – ERIC BALDOVÍ
2IKER CAMPILLO – SAMUEL BENAVENT
3XAVI ESCRIVÀ – JOAN REIG


RASPALL FEMENÍ (1r i 2n ESO)

PremiAlumnes
1MARIA SERRA – SOLE ALEMANY
2CARMEN LANDETE – ROSER SEGUÍ
3BERTA PASTOR – ELSA ARTAL

RASPALL ABSOLUT MASCULÍ

PremiAlumnes
1RAÜL GARCIA – VICENT IBÁÑEZ
2ANTONIO PONS – ÀLEX GARCIA
3PAU VIEL – ARNAU CARBONELL

RASPALL ABSOLUT FEMENÍ

PremiAlumnes
1NATI ÀLVAREZ – ÀNGELS GUILLEM
2DANIELA FUSTER –
CARMEN MOLDOVAN
3NATÀLIA YAYA – LEIRE GALIANA

 MILLORS JUGADORES / JUGADORS

PremiAlumnes
MILLOR JUGADOR DEL TORNEIGRAÜL GARCIA
MILLOR JUGADORA DEL TORNEIGNATI ÀLVAREZ

PREMI PATROCINAT PER BEEP INFORMÀTICA

PremiAlumnes
GUANYADORA PREMI
PATROCINAT PER:

BEEP INFORMÀTICA
MARA PALACIOS MESEGUER
1r de BATXILLERAT

GUANYADORA DEL PREMI PATROCINAT PER BEEP INFORMÀTICA: MARA PALACIOS MESEGUER