ADMISSIÓ I MATRÍCULA

Informació d'admissió i matricula

Normativa i informació completa de l'admissió de la Generalitat Valenciana. Prem aqui.

Per a soliciar plaça per al curs pròxim has d'entrar en l'assistent corresponent als estudis que desitges cursar (ESO, Batxillerat, FP Bàsica, FP presencial, FP Semipresencial) www.telematricula.es

Alumnes que finalitzen l'etapa debén participar en el procés d'admissió per al curs següent.

Requisits d'accés a la Formació Professional. Prem aqui.

 

Acte d’adjudicació de places LLISTA D’ESPERA Cicles Formatius PRESENCIALS

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 4 de setembre de 2023

Aquells aspirants que no han obtingut plaça en els diferents cicles formatius que s’imparteixen en el nostre centre i estan en la llista d’espera, en la modalitat de PRESENCIAL ,poden acudir a l’acte únic d’adjudicació de vacants el DIMECRES 6 de SETEMBRE a les 12.00 hores en la sala d’actes. L’ordre serà: 12.00 hores SMR: … Read more

Sol·licitud plaça ESO llista d’espera

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 28 d'agost de 2023

Sol·licitud alumnat d’ESO que ha participat en el procés d’admissió per al curs 23-24 i no té plaça en l’IES Mare Nostrum Se cita a les famílies d’aquells alumnes que han participat en el procés d’admissió per al curs 23-23 i no han obtingut plaça en els estudis de l’ESO de l’IES Mare Nostrum, el … Read more

Procés matrícula alumnat nou BATXILLERAT 2023-2024

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 21 de juliol de 2023

  Els ADMESOS en les diferents LLISTES DEFINITIVES de la BATXILLERAT podrà formalitzar la matrícula de dues formes, triar una de les dues: Per TELEMATRICULA pujant els documents i el pagament de la matrícula. Pots descarregar el detall de l’ingrés per a batxillerat ací. Quan rescatem la matrícula rebran una confirmació. El justificant d’ingrés s’ha … Read more

SEMIPRESENCIAL Llistats admesos i Matricula de curs 2023-24

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 20 de juliol de 2023

SEMIPRESENCIAL Llistats definitius i matricula curs 2023-24 Terminis: fins al 26 juliol en telematricula – fins al 27 juliol en el formulari del pas 1. LLISTATS DEFINITIUS D’ADMESOS: Llistat d’admesos de semipresencial per ordre alfabètic. Llistat de no admesos de semipresencial per mòduls formatius de les diferents especialitats. LLISTA D’ESPERA I AMPLIACIONS DE MATRÍCULA. El … Read more

Procés matrícula alumnat nou ESO 2023-2024

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 19 de juliol de 2023

  L’alumnat ADMÉS en les diferents LLISTES DEFINITIVES de l’ESO podrà recollir el sobre ESO en la consergeria del centre i formalitzar la matrícula de dues formes i has de triar una: Per TELEMATRICULA pujant els documents i el pagament de la matrícula. Pots descarregar el detall de l’ingrés per a 1r i 2ºESO ací, … Read more

Procés matrícula alumnat nou admés FP PRESENCIAL 2023-2024

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 19 de juliol de 2023

LLEGIR L’ARTICLE FINS Al FINAL, HI HA INFORMACIÓ IMPORTANT Els ADMESOS en FP PRESENCIAL pot realitzar d’UNA de les dues formes següents: En TELEMATRICULA, i puges a la plataforma els documents. També el justificant d’ingrés de la matrícula que pots descarregar-lo d’ací i pujar a telematrícula, cerca l’apartat ALTRES per a afegir el justificant de … Read more

Torns de classe curs 2023-2024

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 14 de juliol de 2023

Estimats alumnes i alumnes que el pròxim curs sereu alumnes en el nostre centre IES Mare Nostrum, us deixe un resum dels torns de les diferents especialitats que s’imparteixen en el centre: Aclariment: Els cicles que tenen torn de matí i vesprada en el mateix nivell com a Gestió Administrativa i A.S.I.R., l’assignació del torn … Read more

Llistats admesos definitius i matrícula d’FP Bàsica

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 13 de juliol de 2023

LLISTATS DEFINITIUS FP BÀSICA CURS 23-24 Llistats definitius de Formació Professional Bàsica: Admesos. Prem ací per a descarregar llistat. No admesos. Prem ací per a descarregar llistat. IMPORTANT: Formalitzar la matrícula de manera PRESENCIAL en la secretària del centre des del 13 al 18 de juliol, si no es fa ES PERDRÀ LA PLAÇA i … Read more

MATRÍCULA ALUMNES DEL CENTRE presencials

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 4 de juny de 2023

¿qué hacer para seguir estudiando el curso que viene si ya soy alumno de presencial? Matricúlate, mira el calendario y la forma de hacerlo.

Admissió i matricula Cicles Formatius: FP Bàsica, Grau Mitjà i Grau Superior curs 2023-2024

Per MARIA TERESA, JUAN DIAZ | 23 d'abril de 2023

Cicles Formatius que pots estudiar en l’IES Mare Nostrum d’Alacant Informació completa Conselleria d’Educació prem aqui. Realitzar la sol·licitud d’admissió del 22 de maig al 30 de maig de 2023 en www.telematricula.es S’ha de realitzar la sol·licitud de plaça  en l’assistent corresponent: Tràmit amb assistent Grau Mig PRESENCIAL Tràmit amb assistent Grau Superior és per … Read more