En 3r construïm màquines!

L’alumnat de 3r de Primària hem estat aprenent com funciones les màquines que tenim al nostre voltant. Hem observat màquines simples com una politja o una palanca, i màquines complexes com una bicicleta.

Per posar-ho en pràctica hem creat màquines superxules! Clar, també hem tingut un poc d’ajuda de les nostres mares i pares… Gràcies famílies!

Si voleu passar a veure el nostre treball l’hem exposat al vestíbul. Tota la comunitat educativa està convidada!

El col·legi tindrà la porta principal oberta per a què passeu a veure-ho el:

  • dilluns 2 de maig, de 16:30 a 17:00 h
  • dimarts, 3 de maig, de 9:00 a 9:30 h.

DIA DE LA PAU

Com ja sabeu avui hem celebrat el Dia de la Pau en el col·legi i l’hem omplert de solidaritat.

D’una banda hem gaudit d’una carrera solidària col·laborant amb l’ONG «Uno entre cien mil» i hem recaptat 1042,89€. Moltíssimes gràcies!

A més la voluntària de l’ONG GNANOU, Inmaculada Puig, ens ha visitat per a realitzar tallers sobre la Pau i ens ha explicat com és la vida quotidiana de les gents de Safané a Àfrica.

No n’hi ha prou amb parlar de pau. Un ha de creure en ella i treballar per a aconseguir-la”. (Roosvelt)

A continuació podeu veure algunes fotos que reflecteixen l’especial que ha estat el dia d’avui.

Celebrem Sant Antoni!

El CEIP Palmerar ha celebrat les festes patronals de Sant Antoni i Santa Àgueda amb una foguera i un paella, realitzada per l’alumnat del centre per decorar el vestíbul.

Així mateix, durant la setmana hem escoltat la música del «cremaller» de Benicàssim, indicant en les entrades i eixides del centre.

A més a més, hui dijous, l’alumnat de 6é ha llegit dites sobre Sant Antoni i s’han repartit les típiques coquetes per berenar.

Esperem que tota la comunitat educativa gaudisca, amb precaució, de les festes. I com diu la tradició… Visca Sant Antoni!

Aprenem amb les raquetes!

Com ja sabeu en Educació Física hem estat duent a terme una Unitat Didàctica de pales, i per a fer aquest aprenentatge més significatiu i motivant per a tot l’alumnat de 3er hui hem anat al Mas dels Frares a fer una jornada de tenis i pàdel.

Hem gaudit molt!!

DIA INTERNACIONAL DE LES PERSONES AMB DIVERSITAT FUNCIONAL

Hola famílies !!

El dia 3 de desembre és el Dia Internacional de les Persones amb Diversitat Funcional, és per això que per a donar visibilitat anem a participar en una activitat conjunta molt bonica amb el CEIP Castell Vell de Castelló.

Ja us ensenyarem el resultat !!!

De moment podeu veure les fotografies genials que hem fet a 3er!!! 🙂

«Les diferències són un efecte secundari de ser increïble».

«Si eduquem en la diversitat, no serà necessari parlar d’inclusió, sinó de convivència«.

3PRI MENJADOR ESCOLAR OCTUBRE | COMEDOR ESCOLAR OCTUBRE

Alumnat usuari del Menjador Escolar de 3r de Primària, per al curs 2021-2022, ordenat per classes.
Alumnado usuario del Comedor Escolar de 3º de Primaria, para el curso 2021-2022, ordenado por clases.

3r Primària A | Tutora: Fanny López

  1. ALBALAT TRAVER, MARC
  2. AVILA SANCHEZ, MARA
  3. BARREDA ANDREU, NACHO
  4. BRIZUELA MARTÍNEZ, LUCÍA
  5. CAZALILLA MEDRANO, SAMUEL
  6. COMES PEÑA, ALEJANDRA
  7. CUBILLOS GIMENO, ENZO
  8. GARCÍA MAS, JORGE
  9. HERREROS BUENDIA, SAM
  10. LAFOZ MARTINEZ, LUNA
  11. LÓPEZ SÁNCHEZ, ARIAN
  12. LUCAS SERRA, ANGEL
  13. MALITA, EDUARD
  14. MARIN SAN SEGUNDO, MARC
  15. MARTINEZ MIRALLES, AXEL
  16. MOLINER ARRUFAT, MIA
  17. MOLINER SWIDEREK, LAURA
  18. NEBOT GALLENT, ADRIANA
  19. ROIG GIL, MANEL
  20. SALVADOR ORTELLS, DIEGO
  21. SOARES PRIACI, OSMAR
  22. VILAR LUCZ-LIGETI, PABLO

3r Primària B | Tutora: Mª Dolores Capuz

  1. ALCAIDE FELIPE, DAVID
  2. BARREDA ALONSO, SAMUEL
  3. BUTNARU, NATALYA ROSELYN
  4. CALLEJA ORTIZ, HERMES
  5. CHINE, SOFIA
  6. DOMINGO GARCÍA, ÁLVARO
  7. DUMBRAVIAN, CAROLINA
  8. GARCIA CARCELLER, NEREA
  9. IORDACHE, ALEXIS EDUARDO
  10. JIMÉNEZ LONGUEIRA, LUCAS
  11. JUMACAVA, KATALEYA
  12. JUMAKAU, YARADAN
  13. KOVACS PETRE, SOFÍA ESTEFANI
  14. MARZÁ FUSTÉ, MIRANDA
  15. PALLARÉS CHILLIDA, CARLOTA
  16. PASCUAL ALONSO, ANDER
  17. PERIS VILLAPUN, ANTONIO RAMON
  18. QUESADA IBAÑEZ, JULIETA
  19. RIPOLLES GARCIA, MARINA
  20. ROJAS MARTÍNEZ, HUGO
  21. SECO ROMERO, LUE
  22. RÜDENAUER DOMÍNGUEZ, LAURA
  23. TORRES CORDOBA, ADRIAN
  24. VIÑAS NEBOT, JOAQUIN
  25. ZIGHIGHI MZOGHI, OMAR

PER QUALSEVOL DUBTE O ACLARIMENT PODEN DIRIGIR-SE A L’ENCARREGADA DE MENJADOR MARIA HERRERO (herrero_marchi@gva.es).

Alumnat per classes | Alumnado por clases

3r Primària A | Tutora: Elena Sancho

  1. MARA ÁVILA SÁNCHEZ
  2. LAURA PATRYCJA MOLINER SWIDEREK
  3. MANEL ROIG GIL
  4. AXEL MARTÍNEZ MIRALLES
  5. ALEJANDRA COMES PEÑA
  6. LUNA LAFOZ MARTÍNEZ
  7. ENZO CUBILLOS GIMENO
  8. JORGE GARCÍA MAS
  9. MARC MARÍN SAN SEGUNDO
  10. LUCÍA BRIZUELA MARTÍNEZ
  11. PAU PONS NAVARRO
  12. JÚLIA PONS NAVARRO
  13. DIEGO SALVADOR ORTELLS
  14. OSMAR SOARES PRIACE
  15. MIA MOLINER ARRUFAT
  16. ARIAN LÓPEZ SÁNCHEZ
  17. NACHO BARREDA ANDREU
  18. SAMUEL CAZALILLA MEDRANO
  19. MARC ALBALAT TRAVER
  20. ADRIANA NEBOT GALLENT
  21. SASHA STAN BACANU
  22. PABLO VILAR LUCZ-LIGETI
  23. EDUARD MALITA
  24. SAM HERREROS CIAUSU
  25. ÁNGEL LUCAS SERRA

3r Primària B | Tutora: Loli Sanchis

  1. SOFIA ESTEFANI KOVACS PETRE
  2. MARINA RIPOLLÉS GARCÍA
  3. OMAR ZIGHIGHI MZOUGUI
  4. ANTONIO RAMÓN PERIS VILLAPUN
  5. JOAQUIN VIÑAS NEBOT
  6. LUCAS JIMÉNEZ LONGUEIRA
  7. LAURA RÜDENAUER DOMÍNGUEZ
  8. ADRIÁN TORRES CÓRDOBA
  9. MIRANDA MARZÁ FUSTÉ
  10. NEREA GARCÍA CARCELLER
  11. YARADAN JUMAKAU
  12. KATALEYA JUMACAVA
  13. CAROLINA DUMBRAVIAN
  14. ÁLVARO DOMINGO GARCÍA
  15. LUCÍA TEJERA ALEIXANDRE
  16. DAVID ALCAIDE FELIPE
  17. ANDER PASCUAL ALONSO
  18. HERMES CALLEJA ORTIZ
  19. ALEXIS EDUARDO IORDACHE
  20. NATALYA ROSELYN BUTNARU
  21. HUGO ROJAS MARTÍNEZ
  22. CARLOTA PALLARÉS CHILLIDA
  23. SOFIA CHINE
  24. SAMUEL BARREDA ALONSO
  25. JULIETA QUESADA IBÁÑEZ